PORTAL MIESIĘCZNIKA AUDIO-VIDEO

Nowości

Dział: Nowości

Dynaudio Heritage Special

Gru 24, 2020
Dynaudio Heritage Special

Nie ustaje, a raczej rozwija się moda na wprowadzanie produktów nawiązujących do chlubnej historii producentów. Z jednej strony, jak wszyscy wiemy, istnieje coś takiego, jak postęp techniczny w konstrukcji głośników, w drugiej zaś nie brak zwolenników „starego” brzmienia – obiektywnie może mniej doskonałego, ale nierzadko po prostu przyjemniejszego. Myliłby się jednak ten, kto sądzi, że najnowsza propozycja Dynaudio to taki właśnie, „odgrzewany” kotlet. Nic z tych rzeczy.

 

Heritage Special duchowo nawiązują do słynnych monitorów, jak Craft, Contour 1 czy Special 25, bazują jednak na najdoskonalszej technice głośnikowej tego producenta. Front tweetera wygląda wprawdzie znajomo – pochodzi z legendarnego Esotara T330D, jednak za nim kryje się trzecia generacja tego głośnika, aplikowana w obecnej serii Confidence. 18-cm głośnik nisko-średniotonowy (18W75 XL) jest natomiast „doładowaną”, jak to określa Dynaudio, wersją głośnika stosowanego nie tak dawno we flagowej gamie Evidence Platinum. Otrzymał on ulepszoną aluminiową cewkę z karkasem z włókna szklanego, nowy ferrytowo-neodymowy układ magnetyczny, w którym zoptymalizowano kształt strumienia magnetycznego w obszarze szczeliny (mniejsze zniekształcenia) oraz asymetryczny dolny resor z Nomeksu wzorowany na wooferach Confidence i Contour.

I wreszcie zwrotnica – ona też jest nie byle jaka. Większość z 12 elementów pochodzi od Mundorfa (m.in. kondensatory MCap EVO Aluminium Oil, cewki powietrzne i rezystor Supreme). Okablowanie wewnętrzne to przewód van Den Hul CS12 o przekroju 12 AWG.

Obudowy wykonane z 18-mm płyt MDF wykończono naturalnym fornirem w wybarwieniu American Walnut. Produkcję „ograniczono” do 2500 par. Cena? Wydaje się być „odpowiednia”.

Dystrybutor: Nautilus Dystrybucja, www.dynaudio.pl

Cena: 26 900 zł za parę

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Kontakt z redakcją