PORTAL MIESIĘCZNIKA AUDIO-VIDEO

Nowości

Dział: Nowości

Nowe horyzonty Naima

Cze 21, 2021
Nowe horyzonty Naima

Naim zaprezentował dwa nowe urządzenia z kategorii, które nigdy nie występowały w katalogu tego producenta. Mowa o wzmacniaczu słuchawkowym zintegrowanym ze streamerem oraz gramofonie analogowym – tak, tak, to nie jest pomyłka!

Pierwszy w historii marki gramofon analogowy nazywa się Solstice Special NVS TT i jest oferowany w ramach pakietu Solstice Special Edition składającego się z: w/w napędu, zmodernizowanego ramienia ARO, wkładki MC Equinox, przedwzmacniacza MM/MC NVC TT, zasilacza NPX TT oraz bogatego zestawu akcesoriów obejmującego m.in. wagę cyfrową, poziomnicę, komplet kluczy, płytę testową Naim True Stereo oraz książkę Solstice Special Edition Book.

Naim Solstice

Pakiet zostanie wyprodukowany w „limitowanej” liczbie 500 kompletów – każdy w cenie 80 tys. zł. Sam gramofon jest zwartą konstrukcją z plintą o szerokości 420 mm wykonaną z aż 47 warstw drewna obłożonych metalem, natomiast front wykończono przezroczystym akrylem. Masywna podstawa ramienia została precyzyjnie odprzęgnięta mechanicznie od plinty. Wysoki aluminiowy talerz z systemem optycznej kontroli obrotów dba o możliwie najniższe drżenie i kołysanie dźwięku. Wyjście sygnałowe zostało zrealizowane za pomocą 5-stykowego gniazda mini DIN. Zasilanie wbudowanego w plintę silnika jest zewnętrzne – napięcie doprowadza się do dedykowanego złącza Type 2. Gramofon waży 25,4 kg.

Nowe ramię ARO otrzymało rurkę z włókna węglowego, materiały prasowe wspominają także o użyciu wolframu. Oczywiście możliwe są regulacje wysokości i azymutu. Wkładka Equinox (typu MC) została zaopatrzona w igłę z ostrzem o szlifie micro-line umożliwiającym precyzyjne śledzenia rowka. Poziom wyjściowy wynosi standardowe 0,4 mV, impedancja wewnętrzna – 11 omów, w rekomendowany nacisk to 2,2-2,4 G.

Nowy phonostage NVC TT został zaopatrzony z dyskretną stabilizację napięciową (DR) dla jak najmniejszego poziomu szumów oraz stopień wzmocnienia pracujący w klasie A. Dedykowany zasilacz NPX TT ma dwa niezależne obwody dostarczające napięcia dla gramofonu i przedwzmacniacza.

naim uniti1

Druga z nowości to produkt należący do wielokrotnie nagradzanej serii Uniti – Atom Headphone Edition. Jest to skierowany do miłośników słuchawek brat nagrodzonego przez nas wyróżnieniem „Wybór Redakcji” wzmacniacza all-in-one Atom. Funkcjonalnie wersja słuchawkowa odziedziczyła wszystkie najlepsze cechy pierwowzoru. W kwestii streamingu mamy do dyspozycji między innymi Tidala, AirPlay 2, Chromecast, UPnP oraz funkcjonalność Roon Ready. Są też gniazda cyfrowe (dwa optyczne i jedno współosiowe) oraz para analogowych wejść RCA. Wbudowany DAC poradzi sobie z plikami PCM 32 bity / 384 kHz oraz DSD128.

naim uniti

Najmłodszego członka rodziny Uniti rozpoznamy dzięki dwóm, umieszczonym po lewej stronie ścianki frontowej gniazdom słuchawkowym (zbalansowane 4,4 i zwykłe 6,3 mm). Jeszcze jedno, zbalansowane, znajduje się z tyłu. Jak podkreśla producent, urządzenie zoptymalizowano pod kątem najbardziej wymagających słuchawek francuskiego Focala – modeli Utopia i Radiance. Deklarowana moc wzmacniacza wynosi 1,5 W RMS przy obciążeniu 16 Ω.

Dystrybutor: FNCE, www.fnce.pl

Ceny: Solstice Special Edition – 79 999 zł; Atom Headphone Edition – 12 999 zł

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Kontakt z redakcją