PORTAL MIESIĘCZNIKA AUDIO-VIDEO

Nowości

Dział: Nowości

Hegel Wiking - następca Mohikanina

Sie 20, 2023
Hegel Wiking - następca Mohikanina

W 2016 roku norweski Hegel wypuścił odtwarzacz CD o nazwie Mohican, który miał być „ostatnim odtwarzaczem płyt kompaktowych, jaki kiedykolwiek będziesz potrzebował”. No i słowa nie dotrzymał, ponieważ okazało się, że Mohikanin wcale nie był ostatni.

 

Nadchodzi bowiem Viking, który ma być jeszcze lepszy od swojego „ostatniego” poprzednika. Nazwa odnosi się do Wikingów, ponieważ opanowali oni sztukę doskonalenia łodzi znanych od wielu lat, w celu zdobywania nowych lądów i kontynentów. W intencji producenta związanej z nowym modelem nie ma natomiast pomysłu na podbój rynku — ten wydaje się jednak zbyt mały.

Hegel Viking

Tak czy owak, jest to bardzo dobra wiadomość. Viking nie jest tani, ale nie jest też okrutnie drogi. Na temat budowy wewnętrznej wiadomo, jak na razie, niewiele. Napęd jest szczelinowy, ale dedykowany do odczytu płyt CD. Wzorem poprzednika, nie zastosowano wejść cyfrowych — to „czysty” odtwarzacz CD z dwiema parami wyjść analogowych (XLR+RCA) i jednym wyjściem cyfrowym. Użycie gniazda BNC sugeruje, że Viking może być dobrym transportem CD. Hegel podkreśla opracowanie własnego, „dyskretnego” systemu taktowania danych, opartego na rozwiązaniu SoundEngine, dotąd znanym wyłącznie ze wzmacniaczy. Nie wiadomo, jakiego przetwornika c/a użyto. W stopniach wyjściowych zastosowano technikę o nazwie „Line Driver”.

Hegel Viking

Ścianka czołowa o zmodernizowanym projekcie stylistycznym z wcięciem pośrodku nawiązuje do wzmacniacza dzielonego P30A/H30A. Aluminiowy pilot jest nadajnikiem systemowym (RC8). Sprzedaż odtwarzacza ma się rozpocząć we wrześniu.

Dystrybutor: Audio Klan, www.audioklan.pl | Cena: 22 499 zł

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Kontakt z redakcją