PORTAL MIESIĘCZNIKA AUDIO-VIDEO

Nowości

Dział: Nowości

Nowe wersje Indiana Line Diva

Gru 02, 2023
Nowe wersje Indiana Line Diva

Włoska marka Indiana Line, która od pewnego czasu jest silnie umocowana na rodzimym rynku i adaptuje swoje produkty pod wymagania polskiego nabywcy, zaprezentowała swoje nowe i jak dotąd najbardziej zaawansowane kolumny — podstawkowe Diva 3 i podłogowe Diva 5.

 

indiana line diva 5

Zupełnie nowe rozwiązania techniczne zaowocowały nie tylko estetycznym wyglądem. Wentylowane skierowanym do przodu otworem BR obudowy kolumn mają lekko pochyloną przednią ściankę o zmiennej grubości (największą na dole), która w modelu podłogowym osiąga 30 mm, a w monitorach — 25 mm. Przetworniki nisko i nisko-średniotonowe o średnicy 150 mm wykorzystują autorski resor górny o nazwie Dual-Wave. Przyczynia się on do poszerzenia zakresu liniowej pracy głośnika i znacznej redukcji zniekształceń basu. Konstrukcja głośników została zoptymalizowana z wykorzystaniem metody elementów skończonych, a membrany wykonano z wytrzymałego tkanego polipropylenu Curv. Dzięki technice Radial Vent (radialnej komorze tłumiącej) nie występują rezonanse typowe dla komór umieszczonych w osi za kopułką. Uwagę zwraca także starannie opracowana konstrukcja płyty czołowej tweetera. Jest ona odlewana z aluminium i otoczona specjalnie wyprofilowaną gumą. Zapewnia to odpowiednią dyspersję wysokich częstotliwości i skutecznie redukuje drgania.

indiana line diva 5

Kolumny są dostępne w dwóch wariantach kolorystycznych — czarnym oraz dębowym z białym frontem. Każdy z nich ma czarną maskownicę, mocowaną magnetycznie, a model podłogowy wyposażono w aluminiowe stopy z gumowymi amortyzatorami drgań. Fronty kolumn pokryte są matowym lakierem, a skrzynie okleiną PVC.

Dystrybutor: Audio Klan, www.audioklan.pl

Ceny (za parę): Diva 5 — 4498 zł; Diva 3 — 2498 zł

Oceń ten artykuł
(7 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Kontakt z redakcją