Nowości

Dział: Nowości

Aktywne monitory Buchardta – A500

Lip 27, 2020
Aktywne monitory Buchardta – A500

A500 – takie oznaczenie noszą nowe zestawy głośnikowe duńskiego Buchardt Audio. Tym razem mamy do czynienia z bardzo zaawansowaną konstrukcją aktywną zbudowaną na platformie, którą wykorzystano także w nadchodzącym, podłogowym modelu A700.

 

Pod względem akustycznym, monitory A500 bazują na konstrukcji uznanych i bardzo udanych zestawów pasywnych S400. Kluczową zmianą są nie tylko wbudowane wzmacniacze i cyfrowe zwrotnice DSP, ale także wbudowana łączność bezprzewodowa w otwartym standardzie WiSA umożliwiającym bezstratną transmisję sygnału PCM 24 bity / 96 kHz przy błędzie synchronizacji nieprzekraczającym jednej próbki sygnału (granicznie jest to więc 1/96000 s) i minimalnej latencji. Użyty w kolumnach 4-rdzeniowy procesor DSP nie tylko zawiaduje całą komunikacją, streamingiem i filtracją sygnału, wykorzystując potencjał 2700 pomiarów akustycznych każdego z głośników, jakie przeprowadził Mads Buchardt, ale także realizuje dodatkową funkcję – LLE (Low Level Enhancement). Przy małych poziomach głośności, nieprzekraczających 70 dB, sygnał jest korygowany pod kątem krzywej czułości naszego słuchu, co pozwala zachować soczystość brzmienia muzyki odtwarzanej w tle.

Buchardt A500 Wallnut

A500 mogą pracować w konfiguracji 2,5-drożnej lub 3-drożnej, zależnie od preferencji użytkownika. Producent przewdział bowiem możliwość łatwiej zmiany filtracji za pomocą innych plików konfiguracyjnych (master files). Standardowo, układ jest 2,5-drożny, co oznacza, że wooofer na przedniej ściance działa równolegle z głośnikiem basowym umieszczonym z tyłu (pracującym tylko do 150 Hz). W planach producenta jest także system korekcji akustycznej. A500 zostały zaprojektowane pod kątem uzyskania maksymalnej liniowości charakterystyki (25 Hz – 40 kHz +/- 1,5 dB) i znakomitej dyspersji.

Pełnię funkcjonalności głośników wykorzystuje opcjonalny hub z wejściami dla źródeł analogowych i cyfrowych. Bez niego kolumny można podłączyć analogowo do przedwzmacniacza lub DAC-a kablami RCA lub XLR.

Dystrybutor: Audiosquare, www.audiosquare.pl | Cena (za parę): 3500 euro

Oceń ten artykuł
(6 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Kontakt z redakcją