Nowości

Dział: Nowości

Rocznicowy duet Audio Analogue

Lis 22, 2018
Rocznicowy duet Audio Analogue

Włoski producent elektroniki rozszerza linię Anniversary o dwa kolejne urządzenia – przedwzmacniacz Bellini Anniversary i końcówkę mocy Donizetti Anniversary. W maju pokazano je na wystawie High-End w Monachium, teraz w końcu trafiają do sprzedaży.

Oba urządzenia pozbawiono globalnego sprzężenia zwrotnego, co udało się pogodzić z uzyskaniem małych zniekształceń nieliniowych, ponadto mają w pełni zbalansowane tory sygnałowe. Przedwzmacniacz Bellini wykorzystuje precyzyjne, scalone drabinki rezystorowe sterowane wewnętrznym mikrokontrolerem. Użytkownik ma możliwość dopasować przebieg regulacji głośności do mocy wzmacniacza i skuteczności swoich kolumn. Selektor wejść tworzą miniaturowe przekaźniki o dużej trwałości niemal zerowej rezystancji styków. Zasilacz wykorzystuje filtrację pojemnościową, ale także indukcyjną (dławik), jak również oddzielne dla obu kanałów stabilizatory napięciowe. Rozwiązanie to pozwala na skuteczniejszą filtrację, czyli napięcie zasilania pozbawione zakłóceń i tętnień – krytyczne dla przedwzmacniacza. Całość zamknięto w solidnej, ekranującej obudowie z aluminium i stali, o charakterystycznym dla Audio Analogue wzornictwie.

audio analoque

Donizetti to całkiem potężny wzmacniacz końcowy bazujący na 6 parach tranzystorów w każdym kanale, zapewniających moc 2 x 250 W przy 8 Ω i dwukrotnie więcej przy 4 Ω. Istotna jest także mała impedancja wyjściowa (producent nie podaje wartości) i duża wydajność prądowa, za które odpowiada potężny zasilacz zbudowany z dwóch 1200-VA transformatorów toroidalnych wykonanych na specjalne zlecenie Audio Analogue. Filtrację napięcia i niespotykaną wydajność zapewnia duża bateria kondensatorów filtrujących.
Urządzenia będą dostępne w kolorach czarnym i srebrnym. Polska premiera podczas nadchodzącej wystawy Audio Video Show.

Kontakt: Soundsource, www.audio-analogue.pl | Ceny: Bellini Anniversary – 25 990 zł; Donizetti Anniversary – 41 990 zł

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zaloguj się, by skomentować

Najnowsze wydanie

  • Audio Video kwiecień 2019

Archiwalne wydania 2019

Newsletter

Kontakt z redakcją