Nowości

Dział: Nowości

Denon DRA-800H - Stereofoniczny amplituner A/V

Lip 16, 2019
Denon DRA-800H - Stereofoniczny amplituner A/V

Nie tylko przykład Cambridge Audio, a wcześniej także Yamahy czy Onkyo, pokazuje, że do łask powracają amplitunery stereo. To logiczna konsekwencja sztucznego poniekąd rozdziału pomiędzy amplitunery do kina domowego wyposażone w atrakcyjne funkcjonalnie rozwiązania (także dla melomanów) i tradycyjne wzmacniacze stereo pozbawione wielu pożytecznych dodatków.

O ile dla małych specjalistycznych wytwórców dodatnie wejść HDMI, przetworników c/a, sprawnie działających modułów sieciowych i tworzenie aplikacji sterujących stanowi nie lada wyzwanie, o tyle firmy takie jak Denon mają sprawdzone wszystkie te rozwiązania. Nie problem więc odjąć kilka końcówek mocy i stworzyć usieciowiony wzmacniacz dwukanałowy z radiem. Tak właśnie powstał nowy DRA-800H – urządzenie o funkcjonalności nowoczesnej jednostki A/V, ale o lepszej jakości dźwięku. Jak twierdzi sam producent, jest to zupełnie nowe opracowanie.

Wyposażenie tego modelu nie pozostawia nic do życzenia. Na pokładzie mamy pełnowartościowy streamer oparty na platformie HEOS (z opcją asystentów głosowych Amazon Alexa i Google Assistant) z wbudowaną kartę Wi-Fi, wsparciem formatów hi-res audio oraz 32-bitowy przetwornik c/a AKM AK4458. Lista funkcjonalności obejmuje także tor wizyjny z prawdziwego zdarzenia – z 5 wejściami HDMI i jednym wyjściem tego typu, kompatybilny z sygnałami wideo UltraHD (HDR10 i HLG) oraz zabezpieczeniem HDCP 2.3. Tor audio uzupełniono ponadto o 3 wejścia cyfrowe, dwa analogowe liniowe, jedno phono (MM), wyjście pre-out do drugiej strefy oraz dwa wyjścia dla subwooferów aktywnych (filtrowane). Wbudowany wzmacniacz ma moc „prawdziwych” 100 watów na kanał (8 omów, 20 Hz-20 kHz, THD=0,08%, oba wysterowane), czyli nieco więcej niż w przypadku droższych od DRA-800H amplitunerów A/V Denona. Jedyną „wadą” urządzenia może być (dla niektórych) spora wysokość obudowy (151 mm).

Naszym zdaniem, szykuje się bardzo ciekawa propozycja dla tych, którzy chcą mieć dobry dźwięk stereo, móc posłuchać koncertów z Blu-raya czy obejrzeć film z fonią wysokiej jakości – mimo, że tylko dwukanałową.

Kontakt: Horn Distribution, www.denon.pl | Cena: 2795 zł

Oceń ten artykuł
(21 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Aktualnie w testach

  • Gato Audio FM-15
  • Polk Audio Legend 100
  • Martin Logan Motion 35 XTi
  • Arcam CD73T
  • Primare PRE35 PRISMA & A32.2
  • T+A SD3100HV / PDT 3100HV
  • Gryphon Antileon EVO
  • Gauder Akustik Arcona 60 mkII
  • Podkładki i platformy antywibracyjne

Ranking urządzeń

ranking

Polecane strony

Kontakt z redakcją