PORTAL MIESIĘCZNIKA AUDIO-VIDEO

Nowości

Dział: Nowości

Telewizyjne nowości Samsunga

Kwi 20, 2023
Telewizyjne nowości Samsunga

Excellence Line, OLED, Neo QLED, QLED i Crystal UHD — to nazwy najnowszych linii telewizorów Samsunga na 2023 r. Tworzą one najbogatszą i najbardziej zróżnicowaną ofertę w historii firmy. Co kryje się za tymi hasłami?

Gamę Excellence Line tworzą trzy najlepsze modele Samsunga w tegorocznej ofercie: QN900C, QN800C i QN700C, dostępne w rozmiarach od 55 do 85 cali. Wykorzystują panele QLED 7680 x 4320 pikseli (8K) z zaawansowanym podświetleniem Quantum Mini LED o 14-bitowej skali luminancji. Na szczególną uwagę zasługuje upscaler 8K (Neuronowy Procesor AI Quantum 8K), oparty na 64 wielomodelowych sieciach neuronowych (w poprzedniej generacji było ich 20). Dzięki temu rozwiązaniu, materiały w jakości UHD mają wyglądać jeszcze bardziej realistycznie niż na telewizorach 4K. Moduł One Connect Pro zawiera wszystkie przyłącza i można go albo ukryć, albo przymocować do podstawki telewizora. Ultracienka ramka daje złudzenie, że ekran lewituje w powietrzu.

Neo QLED QN900c

Flagowy QN900C (cena 29 999 zł wersję 65-calową) charakteryzuje się grubością obudowy zaledwie 15,2 mm, oferuje odświeżanie 144 Hz (przy podawaniu obrazu w komputera; w pozostałych przypadkach jest to 120 Hz), a dźwięk Dolby Atmos jest odtwarzany w systemie 6.2.4. Dodano także funkcję podążania za obiektem (PRO).

Model QN800C (19 999 zł za model 65”) zachowuje niemal wszystkie atuty flagowca z pominięciem odświeżania 144 Hz (jest standardowo 120 Hz). Nagłośnienie zrealizowano w układzie 4.2.2 (Atmos), a grubość obudowy wynosi 17,2 mm.

W telewizorach QN700C (17 999 zł) obraz jest odświeżany z częstotliwością 60 Hz, a system dźwiękowy ma konfigurację 4.2.

Na zachętę koreańska firma przygotowała rabat 10% dla osób, które przy zakupie oddadzą swój stary telewizor.

OLED w dwóch odsłonach

OLED S95C

W ubiegłym roku Samsung zaprezentował dwa pierwsze telewizory OLED wykorzystujące technologię kropek kwantowych (Quantum Dot). Ta obiecująca technologia pozwoliła zniwelować dotychczasowe ograniczenia ekranów organicznych związane z ich niezbyt dużą jasnością. Niebawem na rynek wejdzie nowa generacja OLED-ów. Panele o przekątnych 55, 65 i 77 cali mają rozdzielczość 4K i mogą pracować z odświeżaniem 144 Hz, co ucieszy graczy dysponujących odpowiednią kartą graficzną. Modele z serii S95C wyróżniają się najcieńszą obudową spośród wszystkich telewizorów tej marki — mierzy ona zaledwie 11 mm. Było to możliwe dzięki wydzieleniu wejść do wspomnianego modułu One Connect Pro, który łączy się z telewizorem jednym, cienkim przewodem. Dzięki technologii Quantum HDR OLED+ jasność obrazu HDR zwiększono o 30%. Do 24 kwietnia nowe modele można zamawiać w przedsprzedaży.

Neo QLED 4K

Tę gamę telewizorów QLED tworzą trzy modele: QN95C, QN92C, QN85C, dostępne w rozmiarach od 43 do 85 cali (w zależności od modelu). Wszystkie wykorzystują technologię podświetlenia Quantum Mini LED, która pozwala na bardzo precyzyjne sterowanie podświetleniem ekranu, także za sprawą 14-bitowej skali luminancji. Efektem ma być bardziej szczegółowy obrazem zarówno w ciemnych, jak i jasnych scenach.

Neo QLED QN92C

Wśród nowości znalazł się Automatyczny Remastering HDR, który poprzez wykorzystanie algorytmów sztucznej inteligencji, przekształca treści SDR na treści w jakości zbliżonej do HDR. Algorytm wprowadza ulepszenia w obszarach takich jak: jasność, kolory i szczegóły. Telewizory QN92C i QN95C otrzymały powłokę antyrefleksyjną, która ogranicza refleksy i odbicia światła oraz oraz poszerzony kąt patrzenia. Najwyższy model w gamie, QN95C zapewnia odświeżanie 144 Hz i dołączoną w zestawie kamerę z magnetycznym mocowaniem (łatwy montaż i demontaż) — to rozwiązanie dla tych, którzy wykorzystują główny domowy ekran do pracy lub rozmów online.

Cechy wspólne

Tryb Eco jest domyślnym we wszystkich nowych telewizorach. Zużycie energii można monitorować w czasie rzeczywistym za pośrednictwem aplikacji SmartThings, po wybraniu opcji Energy. Wystarczy jednorazowa konfiguracja i dodanie telewizora do listy domowych urządzeń.

Excellence Line Neo QLED 8K QN900C

Aplikacja SmartThings pozwala kreować doświadczenia inteligentnego domu na „własnych zasadach”. Tegoroczne telewizory, począwszy od modelu Q60C, zostały wyposażone we wbudowany Hub IoT, dzięki któremu ekosystem będzie można stworzyć bez dodatkowych urządzeń innych producentów — w tym scenariuszu to telewizor stanie się centralnym elementem systemu.

OLED S95C lifestyle

Usprawniony Smart Hub pomaga jeszcze lepiej odnaleźć się w coraz bogatszej ofercie platform VoD. Treści wyświetlane są z podziałem na kilka kategorii zoptymalizowanych pod kątem wcześniejszych zainteresowań. Dzięki temu odkrywanie nowych seriali czy filmów ma być jeszcze łatwiejsze. Oferta dostępnych aplikacji to nie tylko te filmowo serialowe, jak HBO Max, Netflix czy Disney+, ale także te gamingowe, jak Xbox, NVIDIA GeForce NOW i Utomik czy muzyczne Spotify, Apple Music i Tidal.
Ponadto wszystkie nowe telewizory wyposażono w funkcjonalność Q-Symphony, którą wykorzystamy w połączeniu z soundbarami. Również w tej grupie sprzętowej czekają nas liczne nowości: HW-Q60C, HW-Q600C, HW-Q700C, HW-Q800C, HW-Q930 oraz HW-Q990C.

Kontakt: Samsung Polska, www.samsung.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Kontakt z redakcją