PORTAL MIESIĘCZNIKA AUDIO-VIDEO

Nowości

Dział: Nowości

Aktywne Klipsche w większym formacie

Kwi 26, 2023
Aktywne Klipsche w większym formacie

Głośniki aktywne Klipscha z serii Heritage Wireless — dotychczasowe „piątki” i „szóstki” — połączyły stylistykę retro i znakomity dźwięk z całkiem niewygórowaną ceną. Był to przysłowiowy strzałem w dziesiątkę. Na początku tego roku amerykański producent postanowił pójść za ciosem i rozszerzyć tę gamę o dwa kolejne, tym razem większe i droższe konstrukcje.

 

klipsch nines2

Nadal są to zestawy podstawkowe, ale tym razem już naprawdę okazałe. Większe The Nines mierzą 485 x 240 x 340 mm i wykorzystują 20-cm kompozytowy głośnik nisko-średniotonowy. Para tych kolumn waży 25 kg. The Sevens są bardziej ustawne (415 x 205 x 280 mm), ale to nadal spore głośniki wyposażone w 165-mm woofer, zdolne odtwarzać zakres częstotliwości 39 Hz – 25 kHz (+/- 3 dB) i i uzyskiwać maksymalny poziom SPL rzędu 112 dB (The Nines — 115 dB!). Z pomocą funkcji dynamicznego podbicia niskich tonów, ich rozciągnięcie sięga 28 Hz (w większym modelu — imponujące 22 Hz). Za reprodukcję wysokich i części średnich tonów (niski podział pasma) odpowiada 25-mm tweeter tytanowy w tubie Tractrix 90x90 — to już prawdziwy głośnik kompresyjny.

klipsch sevens

Obydwa monitory zbudowano według tej samej koncepcji, co starsze modele. Oznacza to, że łączność bezprzewodową realizuje wyłącznie moduł Bluetooth (brak sieci), ale do dyspozycji użytkownika są wejścia cyfrowe (USB, optyczne, HDMI ARC) oraz analogowe (RCA i mały jack). Wzmacniacze znajdują się z jednej kolumnie, sygnał do drugiej jest podawany kablami. Wejście USB jest kompatybilne z sygnałami PCM 24 bity / 192 kHz.

klipsch nines3

Dystrybutor: Konsbud Hi-Fi, www.konsbud-hifi.pl | Ceny: The Nines — 8499 zł; The Sevens — 6999 zł

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Kontakt z redakcją